kolmapäev, november 21, 2007

Ärge istuge kuumale pliidile!

Tule taevas appi! See artikkel.
Kas siis nüüd oleme jõudnud kah Ameerikasse, kus iga õnnetuse puhul kõigepealt rahanumbrid silme eest läbi jooksma hakkavad? Kaebaks äkki kohtusse, saaks äkki pappi.
Ma saaks aru kui antud loo puhul oleks laste treener purjus olnud, lapsed omapäi jätnud või öelnud, et toru on seal, minge ja laske alla. Ei, see inimene oli seal juures ja püüdis lapsi all isegi kinni. Probleemiks oli aga see, ehk siis mille pärast väike tüdruk rangluu murdis - treeneril puudus treenerikutset näitav paber. Aga kui teie laps teie silma all jalgrattaga kukub, kas siis on ka süü selles, et teil pole kvalifikatsiooni, mis lubaks teil lastele likklusõpetus anda? Lastega juhtubki õnnetusi, eriti sportides. Teate, et judotrennis käeluu murdmine on täiesti tavaline asi? Ahjaa, sealsetel treeneritel on arvatavasti ka paber ette näidata, aga ikkagi juhtub. Õnnetusi juhtub kõigi inimestega ja sealjuures süüdlast otsida on ikka väga vale. Mis mulje kogu üritus sellele väikesele tüdrukule jätab? Et kui midagi juhtub, siis on kindlasti keegi süüdi, tuleb lahti lasta või kinni panna? Loomulikult on oma lapsega juhtunud õnnetus šokeeriv, aga asja võiks ikka mõistusega püüda võtta, mitte kanaemalikult.
Selliste avalduste puhul nagu see, tundub aga pigem, et inimlikud tunded on taandatud rahaahnusele. Ainuke lahendus, mis arvatavasti ka käiku läheb on see, et tulevikus pead igale poole enne oma allkirja andma, et sul mingit võimalust kedagi oma lolluses süüdistada ei oleks. Siiamaani sai veel naerda ingliskeelsete tootjahoiatuste peale, et kuumale pliidile ei või palja tagumikuga istuda, kuid varsti läheb ka meil nii.

2 kommentaari:

  1. Sellega seoses...
    lugesin just hiljuti tootepakenditele trükitud jaburuste kogumikku ja kui enamus kirjutistest ajas pead vangutama, siis mõned ajasid suisa naerma. See kuumale pliidile istumine pole veel midagi...

    Parimad palad on ikka need, kus on lahtise jäätisetopsi põhja alla kirjutet, et "Do not turn upside down" (Daa-aa, vähe hilja juba nagu?) või šokolaadipaberile tarbijakampaania korras, et "Instructions inside. Purchase not necessary." (Shoplifters` special =P )

    VastaKustuta
  2. Aga lastega seonduvate kohtucase`ide peale mõeldes meenus mulle veel see, et iga mõne aja tagant käib ajakirjandusest läbi uudislugu a´ la laps suri sünnitusel. Ja siis kõik imestavad ja halavad, et oh issand küll, mõtleks kui õudne. Selle peale nagu eriti ei tulda, et veel paar aega tagasi - siis, kui seljaajju viidavaid valuvaigisteid, kuvööse ja igast muid meditsiinilisi sünnitusaksessuaare polnud välja mõeldud, juhtus üpris tihti, et lapsed ja ka nende ema surid sünnitusel. See oli tavaline traagika. Tänasel päeval aga millegipärast eeldatakse, et 100% beebisid jääb ellu. Ja et emadega ei juhtu midagi. Meditsiin ei ole kahjuks ikka veel kõikvõimas. Kahju on arstidest, kes muidu teevad tublit tööd, aga peavad ühe õnnetu juhtumi korral pärast aastaid kohtu vahet saalima...

    VastaKustuta