neljapäev, detsember 21, 2017

Eesti Laul 2018, 2. poolfinaal

Niisiis, täpselt sama emotsioon nagu eile - esimesel kuulamisel "oo õudu!" (va 1 lugu), täna hommikul taas "ega kõige hullem olegi". Plussiks see, et ühtegi lugu, mida ma üldse kuulata ei oleks suutnud, seekord polnud.

1. Nika - Knock Knock
See laul algab maru paljulubavalt, mõnus hääl ja muusika, aga siis tuleb refrään ja masinatemuusika. Ma oleks oodanud hoopis midagi õhulisemat. Osa lüürikast on ka imelik - "I broke your heart - Oh My God!"?! Aga üldiselt see on üsna norimine, sest lugu on siiski üle keskmise kuulatav.

2. Girls in Pearls - Spellbound
Tõeliselt ilus laul minu meelest, algusest peale. Selline mõnus nö liftimuusika. Võiks minna isegi mu playlisti. Samas ilmselt ei ole see mingi meeldejääv hitt. Aga vähemalt on see ilus.

3. Metsakutsu - Koplifornia
Mulle ei meeldi egotripid ei inimeste, ega ka kogu rahva puhul, nagu selles loos. Taust on iseenesest mõnus, aga Metsakutsu hääl on mulle kogu aeg tundunud nagu punnitatud jõmpsika oma, kes kangesti tahab kõva mees olla. No ei sobi sellise häälega räppida mu meelest. Esimesel kuulamisel oli kohe täitsa piinlik. Teisel harjus juba ära, aga vabatahtlikult ikka ei kuulaks.

4. Karl-Kristjan & Karl Killing (ft WATEVA)  - Young
Ukulele kostab sealt? Troopiline rand ja päevitunud surfarid? Ma olen ilmselt vanamoodne, aga kuidagi naljakas on, kui eestlased selliseid lugusid teevad. Kus on kaamos, sitt suusailm ja madal palk? Noored ehk suudavad sellist muusikat tõsiselt võtta. Las ta siis olla, moosipoisid. Mitte mulle igatahes.

5. Evestus - Welcome To My World
See oli küll nüüd pettumus! Nii igav lugu, lihtsalt üks monotoonne jorin. Evestus on ju palju enamaks võimeline. Eriti ei kujuta mingit lavalist energiat ka sellise loo juurde. Ja muus osas hakkas silma, et need pseudo-nunnad meenutavad kangesti Marilyn Mansoni "We know where you f***ing live" videot. Kuulan parem seda.
6. Indrek Ventmann - Tempel
Veel üks joru - terve lugu üks ja sama. Üsna arulagedad sõnad ka, millegipärast meenus Jesper Parve "Minu Bali" (ma ei tea, mis mulle sisse läks, et üritasin seda lugeda). "Mandala maalingud" ei ole mu meelest mõistlik väljend, mida laulus kasutada. Samas kujutan ette, et see võiks olla selline "rahva lugu", sest et eesti keeles ja selline lihtne. Ahhaa - sama noormees laulis "Hispaania tüdrukut" eelmisel aastal, selge.

7. Eliis Pärna ja Gerli Padar - Sky
Hästi tüüpiline Eurovisiooni ballaad. Ilusad hääled, aga igav laul. Natuke tahtis nutt ka peale tulla, aga see on juba minu probleem. Mu meelest Gerli Padar oma alati naeratava näoga ei sobi seda laulma - seda laulu lauldes tuleks kurb olla.

8. Frankie Animal - (Can´t Keep Calling) Misty
Nii, see on siis mu selle aasta lemmiklugu! Kuulsin seda tegelikult juba veidi enne Eesti Laulu ja no esimestest akordidest peale on tunda, et see on see hea lugu. Mis sest, et ta on pigem selline "joon teki all teed ja vaatan, kuidas akna taga vihma sajab (juba sajandat päeva)", aga ta on hea. Nii ilus ja hea, melanhoolne, aga samas reibas. Frankie Animalist ei teadnud ma midagi, hakkasin nüüd kuulama ja üsna imelik bänd teine - enamik lugusid on mingi soigumine, aga siis on ka selliseid teravamaid hetki nagu see lugu ja paar veel. See lugu läheb playlisti kindlasti.

9. Rolf Roosalu - Show A Little Love
Klassikaline eurolugu, lehvitame vikerkaarelippe ja kepsleme rõõmsalt ringi! Scissor Sistersit meenutab. Paneb jala tatsuma küll. Võiks ka Eurovisioonil edukas olla. Mitte minu muusika, aga kvaliteetselt tehtud, pole miskit halba öelda. Peale selle ehk, et ilmas juba on palju seesuguseid. Mu meelest oli samasse auku ka meie kunagine Eurovisiooni võidulugu.

10. Marju Länik - Täna otsuseid ei tee
Marju Länikuga meenuvad mulle ikka "Head uut aastat" ja "Karikakramäng" või siis üheksakümnendatest punases latekskleidis Marju laulmas "Vaid üks mees mu sees!". See oli täitsa vinge ja ma eelistaks seda iga kell praegusele Marjule - "Täna otsuseid ei tee" on pigem selline Elmari soovisaate vanatädide lemmik. Eks publik ka vananeb jne, aga kas ta Marju peaks tõesti sellist jama tootma? Ta näeb ju veel üsna krapsakas välja, tehku midagi normaalset või mingu auga pensionile.

2 kommentaari:

  1. Kuule, ma vaatan, et meil osade laulude kohta nii samad assotsiatsioonid, ka Eesti Laulu esimese poolfinaali osas :D Avicii ja Scissor Sisters jne. Siis me ei saa ju eksida eks :D

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Jah, ja ma ausõna ei kirjutanud maha :)

      Kustuta